Szeptember utolsó hetében (Benedek Elek születésének évfordulójára emlékezve) immár nyolcadik alkalommal szenteltünk egy egész hetet a magyar népmeséknek s velük együtt a magyar népi kultúrának.

Idén az „Én elmentem a vásárba…” címet adtuk a programoknak. Ennek jegyében hirdettünk rajz és népmesei kvíz versenyt, s az aula dekorációja is ezt tükrözte. Reggelente az iskolarádióból értesülhettek tanulóink az aktuális programokról. A testnevelés órákon a mesékhez és a régi falusi élethez kapcsolódó játékokat játszhattak, ének órán vásári népdalokat tanultak, melyeket aztán minden osztály közösen énekelt el a hét egyik délelőttjén. Rajz és technika órákon természetes anyagokkal és hagyományos kézműves technikákkal, az azokhoz kapcsolódó érdekességekkel ismerkedhettek a gyerekek. Így készültek tárgyak többféle fonással, kékfestéssel, gyapjúból és gyékényből. Minden osztály másfajta alkotással (portékával) készült a záróeseményre, a vásárra. Itt mesebeli pénzzel, ’petákokkal’ fizethettek a kiszemelt vásárfiáért. (A petákokért külön köszönet illeti iskolánk rendszergazdáját, Báthori Istvánt.) Fényképezkedés is zajlott, ahol nagyméretű, vásásári mézeskalácsokat idéző díszletekkel örökítettük meg a gyerekeket. A mesék olvasása, film és ’papírszínházi’ feldolgozásuk megtekintése –természetesen- minden napnak része volt. Meglepetésként 6. osztályos mesemondók is érkeztek a kicsikhez.

A népmese hete –a borús, esős időjárás ellenére is- jókedvvel, vidámsággal töltötte meg az iskolát. Jövőre folytatjuk!

Rajzverseny eredményei:

1.osztály

1. Jakab Mirella Boglárka 1.a

2.Szekeres Boglárka 1.a

3.Halász Hédi 2.b

2.osztály

1. Czeglédi Hanga  2.a

2. Horváth Dóra 2.c

3.Gavaldi Izabella 2.d

A népmesei kvíz győztese Al-Banna Ábrahám 2.b

Inczéné Molnár Ágnes, iskolai könyvtáros