Magyarország 2015-ben csatlakozott először ahhoz, az Európa szerte közel 30 országban egy időben zajló kezdeményezéshez, melynek célja, hogy már fiatal kortól segítse a pénzügyi ismeretekkel rendelkező, sorsát e téren is kezében tartó fogyasztó információkkal való támogatását, a figyelemfelkeltést a pénzügyi tudatosságra. Szakmai programoktól iskolákban futó speciális eseményeken át játékos versenyekig számos csatornán találkozhatunk a PÉNZ7 eseménysorozatával, amelyet 2015 és 2016 között a Magyar Bankszövetség a Pénziránytű Alapítvánnyal együttműködésben koordinált, mint főszervező, majd 2017-től az Emberi Erőforrások Minisztériuma, mint projektgazda, a tananyagot a tanév hivatalos rendjébe is beillesztette. A program bővülését támogatta a 2017/2018-as tanévben a Nemzetgazdasági Minisztérium, majd annak átalakulását követően a 2018/2019-es tanévtől már a Pénzügyminisztérium és az Innovációs és Technológiai Minisztérium  és a Junior Achievement Alapítvány, mivel a vállalkozói kompetenciafejlesztés és a vállalkozói alapismeretek élményalapú bemutatása is bekerült a programsorozatba.

Idén hatodik alkalommal, március 2-6. között rendezzük meg a PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahetet, mely az előző tanévben országosan már 205 ezer diákhoz jutott el. Az eseménysorozat célja a tanulók pénzügyi tudatosságának növelése, a vállalkozói készségek fejlesztése.

A Magyarországon megrendezésre kerülő PÉNZ7 missziója, hogy

– felhívja a figyelmet a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi kultúra fejlesztésének fontosságára,

– széleskörű szakmai összefogás megteremtésével segítse a különféle, pénzügyi edukációs projektek terjedését, hasznosulását.

Pénzügyi biztonság a 2020-as PÉNZ7 pénzügyi témája, amely kiemelten fontos ismeretanyag a mindennapi pénzügyek terén. A PÉNZ7 pénzügyi témája mindig fontos ismeretanyagot rejt a mindennapi pénzügyekről.

Gábor-Csicsai Ildikó