A Dunaharaszti Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskolában 2019. február 18. és február 22. között szerveztük a KÖNYV, ÚJSÁG és egyéb KIADVÁNYOK HETÉT.
A témahét nyitónapján a rádión keresztül ismertettük a témahéthez kapcsolódó programokat. A nyitónap máris egy olyan közös eseménnyel indult, melyre a 7. és 8. évfolyamos diákjainkat invitáltuk. Vendégül láttuk Mikó F. László autodidakta művészt, aki képzőművészeti tevékenységét az 1970-es évek elején kezdte a szentendrei Vajda Lajos Stúdióban. Ez a művészcsoport a modern kor problémáira érzékeny gondolkodásával új színt vitt az akkori Vajda Studió életébe. 1976-1984 közt a Művészeti Alap Fiatal Képzőművészek Stúdiójához is kapcsolódott. 1974-től kiállító művész volt. 35 egyéni kiállításon mutatkozott be, továbbá a hazai szentendrei és külföldi kollektív tárlatokon szerepelt. 2002-ben részt vett a Vajda Stúdió jubileumi kiállításán a Műcsarnokban. 1979-ben megalakította az Art-el csoportot. 1984-ig. 2000-ben és 2001-ben a Frankfurti könyvvásáron állított ki művészkönyveket. A Magyar Újságírók Országos Szövetségének tagjaként 1996-tól újságírással, laptervezéssel, designkritikával foglalkozik. Rendszeresen tart ismeretterjesztő és szakmai előadásokat, képzéseket a médiával kapcsolatos kérdésekről.
Emiatt hívtuk mi is iskolánkba Lászlót, aki az újmédia fogalmából kiindulva tartott előadást a diákoknak. A téma az új médiumok és az álhírek köré szerveződött. Az érdeklődő tanulók megismerték, hogy a médiumfajták keveredésének korszakát éljük, amikor hétköznapivá válik, hogy az interneten hallgathatunk rádióműsort, vagy akár televíziózhatunk is – tehetjük ezt akár oly módon, hogy a közösen készítünk a tartalmat vagy megosztjuk az információinkat másokkal. Az előadó nemcsak arról beszélt, hogy a tömeg és telekommunikációs technológiák digitálisan egybefonódnak (médiakonvergencia), hanem, hogy ez a változás a tömegkommunikációs médiumok funkcióinak kiteljesedését is jelenti. Például napjainkban – a hálózati kompetenciák birtokában bárki szolgáltathat tartalmat [consumer (user) generatedcontent]. Hangsúlyozta, hogy a tömegkommunikációt az előre szerkesztettség, a tömegesség, az egyoldalúság, a passzív befogadás, a telekommunikációt pedig a közlés élő jellege, személyesség-intimitás, kétoldalúság és aktív részvétel jellemzi.
László, mint médiaszakember nagyon szakszerűen és körültekintően építette fel előadását, nagy hangsúlyt fektetett az álhírek fogalmának tudatosítására, és a téves híreket közvetítő álhírportálok működésének ismertetésére.
Bízunk benne, hogy előadása tovább fejlesztette a diákjaink médiáról alkotott ismereteit.