Iskolánk alsó tagozatán a „Kisiskolában”, immár hagyományosan, témahét keretén belül emlékeztünk meg a Magyar Népmese Napjáról. Egy egész héten át „mesés” programok várták tanulóinkat, amelyeket egy adott téma köré csoportosítottunk a népmesék világából.

Az idei év mottója: ”Gyí paci, paripa…”!

Az iskola aulájában a mesehéthez kapcsolódó dekorációt készítettünk, főszereplői hintalovak, plüsslovak, lószerszámok (ostor, nyereg, patkó). Tanulóink és szüleik, a város lakói (ismerősok és ismeretlenek), valamint kollégáink felajánlásából sokszínű kiállítást sikerült megvalósítanunk.

Programjaink megvalósításában sok szerepe volt a szülőknek és kollégáknak, Nélkülük nem tudtuk volna ilyen tartalmassá tenni a hetet.

Visszatérő eseményeinket kicsit felfrissítettük, hiszen ebben az évben más témát dolgoztunk fel.

Minden napra készültünk a mesék világából valamilyen ló, vagy lovaglás témaköréből egy –egy érdekes eseménnyel.

A testnevelés órákon a hagyományokat felelevenítve, népi játékokkal ismerkedhettek tanulóink, melyek egyik izgalmas állomása a hétpróba teljesítése volt. A gyerekek nagyon élvezték a játékokat, hangosan drukkoltak egymásnak és örültek minden célba érésnek.

Rajz és technika órákon a hagyományos népi mesterségekkel ismerkedhettek a diákok, ehhez kapcsolódó tárgyakat készítettek az osztályok, ezen portékáknak fontos szerepe lett a hét folyamán.

Énekórákon népdalokat, nyelvtörőket tanultak tanulóink. Elődeink többször „megénekelték” a paripákat, mivel a lovakat több tevékenységhez is használták.

A felső tagozatos diákok örömmel vettek részt a kicsik programján, mesét olvastak Nekik, ez már hagyomány iskolánkban.

Rajzversenyt és népmesei kvízt is hirdettünk a gyerekeknek, mely szintén színesítette a hét programjait.

Tavalyi évben nagy sikere volt a vásári forgatagnak, így az idei évben is megismételtük, ezzel is a népi hagyományokat mutattuk be a gyerekeknek, megismerkedhettek a régi vásárok hangulatával, a vásári alkudozással. Az osztályok „vásári bódékat” állítottak fel, ahol a saját portékájukat árulták, melyeket Ők készítettek. A kapott petákokkal tudtak vásárolni, melyet nagy lelkesedéssel költöttek el, a társaik alkotásaira.

A hét utolsó napján meghallgathattak egy rendkívül színvonalas népdalcsokrot, utána egy jó hangulatú közös népdalénekléssel zártuk le a programsorozatot.

Minden évben igyekszünk meglepetéssel is készülni a gyerekek számára. Idén az Ákom-bákom Bábtársulat látogatott el hozzánk a Csillagszemű juhász történetével.

A hét közepén egy kedves szülő segítségével, valódi póniló is érkezett udvarunkra, nagy türelemmel fogadta a gyerekek simogatását, kényeztetését, a szeretet mellé sok-sok almát és répát kapott. (Köszönet érte Kiss Mira szüleinek.)

Tartalmas, élményekkel teli mesehetet tudhatunk magunk mögött. Aki nem hiszi, járjon utána!

 

Solymos Antónia, Inczéné Molnár Ágnes