Lelkes diákok, vidám hangulat, izgalmas játszmák.

 Idén is megrendezésre került az alsó tagozatos kisiskolai sakkverseny.

A program célja az volt, hogy a gyerekek játékos formában mérhessék össze tudásukat, miközben fejlődik logikus gondolkodásuk, türelmük, kitartásuk és megtapasztalhatják a versenyzés örömét is.

Két korcsoportban zajlottak a mérkőzések, az elsősök és másodikosok illetve a negyedikesek küzdhettek meg egymással.

A gyerekek több fordulóban játszottak egymás ellen, nagyon komolyan vették a megmérettetést, ugyanakkor a jókedv és barátságos hangulat végig jelen volt a teremben.

Voltak gyors győzelmek, de akadtak hosszú, fordulatos partik is, ahol a diákok nagy kitartással keresték a legjobb lépéseket.

A program végén mindenki ajándékkal térhetett haza, a legeredményesebb versenyzők pedig érmet és oklevelet is kaptak.

A verseny gördülékeny lebonyolításában nagy segítséget nyújtott a DMTK ügyvezető elnöke, Schubert Gyula, valamint Kovács István, akiknek ezúton is köszönöm a támogatást.

Gratulálunk minden versenyzőnek a részvételhez és külön a helyezetteknek az elért eredményekhez!

1-2. évfolyam

I.Tóth Zétény 2.f

II.Pongrácz Botond 2.f

III.Petteny Adrián 1.a

 

4. évfolyam

I.Werstróh Dániel 4.a

II.Tóth Szabolcs 4.a

III.Bodor Roland 4.a

Harsányi Beáta
tanító