Izgalommal teli napot zártunk az Űrakadémia Kihívással, ahol a 3–4. évfolyamos diákok bebizonyították, hogy a jövő űrkutatása jó kezekben van!

Összesen hat csapat vállalta a megmérettetést: négy remek csapat érkezett Szigetszentmiklósról és két fantasztikus páros képviselte Dunaharasztit.

Galaktikus makettek
A verseny két fő pillérre épült: a látványos makettépítésre és egy Kahoot kvízre. A csapatok már a makettek bemutatásával elkápráztattak mindenkit.

„Jobbnál jobb munkákat hoztak el magukkal a gyerekek, ami a kreativitásukról és a témában való elmélyülésükről tanúskodik.”

A bolygók, űrhajók és űrállomások témájában készült makettek és azok 5 perces, szakszerű bemutatói egytől egyig kiemelkedőek voltak. A zsűri tagjai elmondták, hogy ilyen nehéz döntést rég hoztak, annyira magas volt a színvonal és olyan sok remek ötlet született.

Győzteseink
A verseny során nem csak a makettek, de a 20 kérdéses, villámgyors Kahoot kvíz is próbára tette a csapatok tudását a bolygókról, űrhajósokról és az űrutazásról.

A verseny eredménye:

I. Hely: „Fekete lyuk” csapat – Somfai Lénárd és Salacz Márton (iskolánk 4.c osztályos tanulói)

II. Hely: „Két kicsi csillag” csapat – Pákay Emma és Kozma Noel (Szigetszentmiklósi József Attila iskola 3. osztály)

III. Hely: „Űrhajósok” csapat – Werstróh Dániel és Tóth Szabolcs (iskolánk 4.a osztályos tanulói)

Különdíj: „Interstellar” csapat – Clerget Teodor és Storozinszki Márk (Szigetszentmiklósi József Attila iskola 3. osztály)

A zsűri tagjai: Nyári A. Ildikó (Hunyadi iskola rajz/technika), Sinkó László (Hunyadi iskola, természettudomány), Balázs Ferenc (Hunyadi iskola, földrajz/történelem)

A helyszínt a Laffert kúria biztosította.

Ezúton is köszönjük munkájukat.

Gratulálunk minden résztvevőnek a fantasztikus teljesítményhez és a bátor kiálláshoz! Ez a nap bebizonyította, hogy az űrtudomány iránti lelkesedés határtalan. Reméljük, a megszerzett élmények és tudás csak még inkább ösztönöz benneteket a jövő felfedezésére!

Tekintsétek meg a galériát, ahol képeket láthattok a legizgalmasabb pillanatokról és a makettekről!