Az évforduló mindig boldog ünneplésre ad okot, így az ünnepi emlékhét programjai között helyt kapott 115 éves iskolánk történetének a bemutatása is.

„Nézz vissza most egy percre, nézz vissza az útra,
Nézd meg, mit tett, mit alkotott a munka,
Nézz vissza, aztán ismét csak előre,
S indulj tovább az alkotó jövőbe.” (Kiss Jenő)

Iskolatörténeti kiállításunkkal a mai tanulóknak, pedagógusoknak, érdeklődőknek a múlt emlékeit idézzük fel az 1906-es indulástól napjainkig, az egytantermes iskolától a mostani modern, a korszerű eszközökkel felszerelt tantermekkel rendelkező iskoláig.

A múlt felidézésével, a nagy elődök tiszteletével biztatjuk tanítványainkat az „alkotó jövőbe” mutató útra, a Dunaharaszti Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskola sajátos hagyományainak és eredményeinek továbbvitelére.

Köszönöm régi és mostani pedagógusainknak, volt diákoknak, a Dunaharaszti Helytörténeti Emléktárnak, hogy a kiállítás gazdag és változatos anyagát biztosították nekünk!

Hívjuk, várjuk az Iskolatörténeti kiállításra a mostani tanulókat, szüleiket, iskolánk dolgozóit, de örömmel mutatjuk meg az érdeklődő régi tanítványainknak, pedagógusainknak, Dunaharaszti lakosainak is!

Karlné Purczeld Erika
intézményvezető